dfsk SUV f5

F5 Луксузен “Coupe” – тип на SUV

F5 е првиот “Coupe” SUV на DFSK. Со неверојатен спортски дизајн, луксузниот F5 нуди 19-инчни алуминиумски фелни, сензор во багажникот за автоматско отварање, електрично преклопливи ретровизори и предни и задни паркинг сензори.

maletero DFSK f5
espejoabatibles eléctricos del dfsk ix5
llantas de 19 pulgadas del dongfeng ix5

Моќен 1.5 турбо мотор и спортско подвозје

Моќноста на DFSK F5 достигнува 140 КС при вртежен момент од 220Nm/2000-4000RPM. Овие карактеристики во комбинација со неговото спортско подвозје овозможува одлична возна динамика.

potencia del SUV dfsk ix5
limpiaparabrisas del SUV dfsk ix5
parrilla delantera del f5 de DFSK
techo solar panorámico del ix5 de dfsk
lateral ix5 dfsk
interior del suv dfsk ix5

СУПЕРИОРНА ТЕХНОЛОГИЈА

DFSK F5 поседува супериорна технологија како автоматско отварање на багажна врата, 10.25” мултимедијален уред осетлив на допир, електрично преклопливи ретровизори, адаптивен темпомат, AUTOHOLD и многу други опции.

КОМФОР

Максимална прецизност при дизајнирањето на комфорот на DFSK F5. Инжинерите на DFSK при дизајнирањето на F5 ја искористиле максималната висина на задниот простор со што се овозможува поголем комфор на патниците во вториот ред а при тоа го задржале атрактивниот спортски “Coupe” изглед. Седиштата обложени со премиум “Nappa” кожа и панорамскиот сончев кров дополнително го зголемуваат комфорот во овој неверојатен SUV.

autohold o asistente en rampas o pendientes del SUV ix5 de dongfeng dfsk
elevaluna eléctricos dfsk SUV ix5
cuentakilometros tecnológico del SUV ix5 de dfsk
pantalla led de consola de aire acondicionado climatizador del SUV Ix5
arranque sin llave start/stop del SUV ix5 de dongfeng
asistente de aparcamiento inteligente de ix5 de dfsk

ДОСТАПНИ БОИ

f5 dfsk color blanco

ВИДЕО

ДИМЕНЗИИ
Вкупна должина (мм) 4.685 mm
Вкупна ширина (mm) 1.865 mm
Вкупна висина (mm) 1.645 mm
Меѓуоскино растојание (mm) 2.790 mm


ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ

Бруто маса на возилото (кг) 2155
Нето маса на возилото (кг) 1630
Носивост (кг) 525
Минимален радиус на вртење (м) 5,2
Капацитет на резервоарот за гориво (л) 58
Број на места за седење 5
Распоред на места за седење 5 (2+3)
Предна суспензија Независна
Задна суспензија Независна


КОМФОРТ

A/C Автоматска климатизација + HVAC
Внатрешен ретровизор со заштита од отсјај
Визир за сонце во делот на совозачот со огледало
Визир за сонце во делот на возачот со огледало
Внатрешно светло


МОТОР

Модел SFG15T
Зафатнина (цм3) 1498
Трансмисија CVT(VT5)
Број на цилиндри 4
Тип на вбризгување Повеќекратно секвенцијално инјектирање со електронска контрола
Максимален вртежен момент (Nm / rpm) 220Nm/2000-4000RPM
Максимална моќност (KW/КС) 110/137
Менувач CVT
Погон На предни тркала


БЕЗБЕДНОСТ

Тркала 235/50 R18 Алуминиумски фелни
Резервно тркало Челично 165/80 R17
Електрична рачна сопирачка (EPB)
Двотонска свирка
Воздушно перниче за возач и совозач
Странични воздушни перничиња
Заклучување на задни врати за деца(Child lock)
Звучно предупредување при паркирање
Задна паркинг камера
Предни и задни паркинг сензори
Отварање и затварање на прозори и отварање на багажна врата со далечински управувач
PEPS System (влез без клуч за возач и совозач, Start/Stop систем на палење)
Систем за мерење на притисок во гуми (TPMS)
ABS/EBD
EBA/BAS/BA/EVA
EPB
Темпомат
ASR/TCS/TRC/ATC
ESP/ESC
Видео рекордер за снимање на патот
AUTOHOLD опција


ВНАТРЕШНОСТ

Панорамски сончев кров
GPS
USB приклучоци
2
Седишта
"Nappa" премиум кожа
Шалтабла со мека текстура
3.5” патен компјутер во боја
10.25” HD мултимедија уред осетлив на допир
Број на звучници
6
Панел за прилагодување на температурата во возилото осетлив на допир
Запалка
Кожни панели на вратите
Кожни потпирачи на вратите од прв и втор ред
Управувач обложен со кожа
Аудиокоманди на управувач
Поврзување на Android и Apple уреди


НАДВОРЕШНОСТ

Предни светла LED, прилагодливи во висина со автоматко вклучување
Предни светла за магла LED, двојни
Дневно светло LED
Трепкачи на ретровизори LED
Надворешни ретровизори Во боја на каросерија, автоматски преклопливи од внатре и при заклучување на возилото
Одмрзнувач на ретровизори
Задни светла LED сигнал при вртење, LED задно светло, LED стоп светло, LED светло за позиција
Задни светла за магла Двојни
18” алуминиумски фелни со спортски дизајн